Türkiye İle Rusya’nın Tadı Yok

Dünya Kupası Ev Sahibi Rusya Moskova’da Türkiye İle 1-1 Berabere Kaldı.

Dünya Kupası öncesi Rusya’nın son hazırlık maçı olan Türkiye sınavı yine istendiği gibi gitmedi. 2018’de hiç galibiyet yüzü göremeyen Rus Milli Takımı büyük turnuva öncesi galibiyet istiyordu ve bu düşünce ile Moskova’daki sahaya çıktı.

Türkiye’de Cenk Tosun’un kırmızı kart cezalısı olması nedeniyle forvet hattında kimse yoktu ve Lucescu oyun planını 6 orta saha ve 4 defans üzerine kurmuştu. Türkiye’nin bu oyun planı Rusya adına büyük bir avantaj olarak görülüyordu. Ay yıldızlıların artısı ise takımın yaş ortalamasının Rusya’ya oranla çok genç olmasıydı.

Maçın başlamasıyla birlikte iki tarafta temkinli bir oyun oynamayı tercih etti. Türkiye alışıldığı gibi pres yapmıyordu. İlk dakikaların ardından her iki takımın da kanatlardan geliştirdiği ataklarda son vuruşu yapacak kimse çıkmadı.

Rusya’nın özellikle gol atmadaki sorununun devam ettiği yaşanan pozisyonlar sonrasında bir kez daha görüldü.

Mücadelenin 35. dakikasında Türkiye topu ceza alanından uzaklaştırmakta zorluk yaşadı. Çağlar Söyüncü’nün topu uzaklaştırmak adına verdiği pası ceza sahası içinde Fedor Smolov kaptı ve hiç beklemeden içeri koşu yapan Aleksandr Samedov’a aktardı. Kaleci Serkan Kırıntılı’nın geç çıktığı pozisyonda sıfır noktasına yakın bir yerden topa vuran Samedov Rusya’nın golünü atarak durumu 1-0’a taşıdı.

BONUS: 600TL'YE KADAR 100%
Şimdi Oyna

İlk yarının bu skor ile bitmesinin ardından ikinci yarıya Türkiye İrfan Can Kahveci yerine Yusuf Mallı değişikliği ile başladı.

59. dakikada Serkan Kırıntılı’nın bekletmeden orta sahaya gönderdiği topta Yusuf iki Rus defans oyuncusun arasında topu kaptı. Yarı sahanın ortalarından çok şık bir vuruş yapan Yusuf kaleci Igor Akinfeev’i avlayarak durumu 1-1’e getirdi.

Karşılaşmanın ilerleyen bölümlerinde her iki takım da kimi ataklar geliştirse de gol atma becerisi gösteremedi ve maç 1- bitti.

  • Rusya’nın favori gösterildiği maçta Youwin beraberliğe 3,20 oran veriyordu. İlk devrenin Rusya’nın üstünlüğü ile geçmesinin oranı ise 2,75’ti.
  • İki takımın da gol atmasına yönelik oran 1,925’ti. Youwin toplam golün 2,5 altı olmasına 1,65 oran belirlemişti. 1,5 üstü ise 1,40 orana sahipti.
  • Skor açısından 1-1 beraberliğin Youwin’deki oranı 6,50’ydi. Samedov’un ilk golü atmasının oranı 6,75 iken Yusuf’un son golü atmasına yönelik verilen oran 10,00’du.

UEFA Uluslar Ligi kapsamında Eylül ayında bir kez daha karşılaşacak olan Rusya ile Türkiye’nin pek de zevk vermeyen maçı iki takımın da istenilen düzeyde olmadığını gösterdi. Dünya Kupası öncesi galibiyeti bulunmayan Rusya’nın turnuvada gruplardan çıkması ise oldukça zor görünüyor. Ay yıldızlı ekip ise defans ve forvet hattını güçlendirecek seçenekler bulmalı.