Trabzon’da İlk Dev Randevu

Süper Lig’in merakla beklenen karşılaşmasında Trabzonspor evinde Galatasaray’ı mağlup etmek istiyor.

Türk takımları arasında bu sezon özellikle FIFA’nın sıkı mali disiplini nedeniyle bir vefa senesi yaşanıyor. Trabzonspor’da oyuncular maaşlarında indirime giderken Galatasaray’da da benzer bir durum var. Oyuncuların dışında taraftarlarından da vefa bekleyen takımlar buna karşılık galibiyet serisi peşinde. 50. yılında şampiyon olamayan Trabzonspor bu sezon evinde Galatasaray’ı yenerek özlenen eski günlere dönüş sinyali vermek istiyor. Galatasaray cephesinde ise Trabzon gibi zorlu bir deplasmanı kazanmak rakiplere karşı iyi bir avantaj elde etmek anlamında.

Trabzonspor takıma katacağı yeni oyuncuları ile birlikte özellikle hücum hattında etkili olmak istiyor. Teknik Direktör Ünal Karaman ve kurmayları bu yıl öncelikle genç oyunculara şans verme peşinde. Trabzonspor hem mali sıkıntıdan kurtulmak hem de özlenen başarılara erişmek için Abdülkadir ve Yusuf Yazıcı gibi oyuncular çıkarma peşinde. Bunun için de özellikle genç oyuncuların maçlarda pişmesi istenecek.

BONUS: 1000TL'YE KADAR 100%
Şimdi Oyna

Rakibine oranla biraz daha rahat bir durumu olan Galatasaray’da ise Fatih Terim istediği bölgelere transferleri yaptırabilirse geçen seneye oranla daha güçlü bir kadro kuracak. Hazırlık ve özellikle Türkiye Süper Kupası maçında beklenen görüntüyü sergileyemeyen Galatasaray takıma Emre Akbaba’yı katarak güçlenmek istiyor.

İki takımın oyun stiline bakıldığı zaman benzerlikler göze çarpıyor. Her ikisi de ileriye oynamayı seven ancak geriye doğru koşularda eksik kalan ekipler için orta saha kilit önemde. Galatasaray için kanat akınları özelikle gol bulma adına öne çıkıyor. Trabzonspor ise son vuruşu yapabilmek için uğraşıyor. Maçın sonucu etkileyecek en önemli mevki ise doğal olarak hücum hattı. Golcülerin formu ve maç günü ne derece istekli oldukları skoru belirleyecektir.

Son dönemin en popüler bahis sitelerinden TrBet’in Trabzonspor – Galatasaray maçına ilişkin verdiği oranlardan bir analiz yapacak olursak;

  • Maçın doğal olarak favorisi Galatasaray. Sarı kırmızılı takımın galibiyetine 2,15 oran verilirken beraberlik 3,6; Trabzonspor’un galibiyeti ise 3,05 oranında. İlk 45 dakika sonunda Galatasaray’ın soyunma odasına galip gitmesine TrBet 2,6 oran veriyor. İlk yarıda beraberliğin bozulmaması 2,28 orandayken Trabzonspor’un evinde ilk yarıyı önde bitirmesi 1,43 oranında.
  • Karşılıklı gol olacağına dair TrBet oranı 1,44 iken tam tersi 2,57 orana sahip.
  • Skor açısından Galatasaray’ın 2-1 galibiyeti 8,9 oranda. TrBet 1-1 beraberliğe 7,2 oran vermiş. Trabzonspor’un 2-1 galibiyeti ise 9,9 orana sahip.