Milan Penaltılarda Yenildi

Normal süresi 1-1 biten Milan - Manchester United maçı uzatma dakikalarında tam bir penaltı düellosuna dönüştü.

İkisi de kendi liglerinde bu sezon başarıya koşmak isteyen Manchester United ile Milan’ın UEFA Şampiyonluk Kupası’ndaki karşılaşması beklendiğinden oldukça farklı geçti. Kadrolar açıklandığı zaman her iki takımın da sezon boyunca sahada olacak 11’e yakın bir kadro ile mücadeleye başlayacağı görüldü. Gerçi Manchester United’da Dünya Kupası’na katılan yıldızların eksikliği fark ediliyordu ancak Sanchez takımdaki yerini almıştı.

İlk 10 dakikada her iki takım da çeşitli ataklarla rakip kaleyi yokladı. 11. dakikada ise Juan Mata’nın pasında ceza sahasına doğru derinlemesine koşu yapan Sanchez bir anda kaleci Donnarumma ile karşı karşıya kaldı ve sert bir plase ile topu ağlara gönderdi.

Bu golden üç dakika sonra ise Leonardo Bonucci’nin orta sahadan derinlemesine attığı pasta hızlı bir koşuyla Manchester United defansını arkasında bırakan Suso kaleciyi sert bir vuruşla avladı. Durum 1-1’e geldikten sonra her iki takım da ataklarını arttırdı.

İlk yarıda özellikle Donnarumma, Manchester United atakları karşısında kalesini gole kapadı. İlk 45 dakikanın sonunda Manchester United’ın daha organize ataklar yaptığı, Milan’ın ise biraz daha şahsi becerilere dayanarak rakip kaleyi zorladığı görüldü.

BONUS: 600TL'YE KADAR 150%
Şimdi Oyna

İkinci yarıda her iki takım da istediği golü bulamadı. Maçın kırılma anı ise 84. dakikada yaşandı. Oyuna ikinci yarıda dahil olan Fabio Borini atılan derinlemesine pasta Manchester United kalecisi Castro ile karşı karşıya kaldı ancak şutu yan direkten döndü.

Mücadelenin 90 dakikası 1-1 bitince penaltılara geçildi. Ne var ki Dünya Kupası’nda alışık olunan penaltılar karşılık her iki takım da skor 7-8 Manchester United üstünlüğüne gelene kadar birlikte kaçırıp birlikte gol attı.

Penaltı atışlarının uzaması sonunda bir ara Gattuso ile Mourinho’nun yan yana gelerek gelecek penaltıları biz atalım şeklinde şakalaştığı da görüldü.

  • Maçın favorisi Manchester United’dı. Betboo 90 dakikanın berabere bitmesine 3,30 oran verirken ilk yarıda da beraberliğin bozulmamasının oranı 2,20’ydi.
  • Karşılıklı gol için verilen oran 1,55’ti. Diğer yandan Betboo toplam golün 2,5 altı olmasına 2,10 oran vermişti.
  • Skor açısından 90 dakikanın 1-1 bitmesine ise Betboo 7,25 oran vermişti. Bu aynı zamanda skor oranları içinde en düşüğüydü. Yani Manchester United’ın galibiyetine karşılık beraberlik ihtimalinin yüksek olduğu da belirtilmişti.

Milan ile Manchester United arasında oynanan maçın geneline bakılınca İngiliz ekibinin Dünya Kupası nedeniyle takıma katılmayan oyuncularına ihtiyaç duyduğu ve derinlemesine paslarda sorun yaşadığı görüldü. Milan’ın ise organize ataklarda iyi olmakla birlikte bunu her zaman başaramadığı görüldü.