Kartal İle Aslan’ın Mücadelesi

Beşiktaş ile Galatasaray arasındaki mücadele hem rakipleri yakından ilgilendiriyor hem de şampiyonluk hesabı yapan iki takımı.

İkisi de şampiyonluk peşinde olan Beşiktaş ile Galatasaray’ın bu sezon ilk devrede oynayacakları maç büyük bir önem taşıyor. Şenol Güneş de Fatih Terim de ilk yarıyı lider kapamak için derbilerin kazanılmasının ne derece önemli olduğunu biliyor. Ayrıca iki takımın berabere kalmasının rakiplerinin elini güçlendireceğinin de farkındalar.

Çoğu oyuncusunu elden çıkaran ve önemli transferler yapan Beşiktaş, Şenol Güneş’in kafasındaki oyun düzenine yavaş yavaş yaklaşıyor.  Siyah beyazlıların sergiledikleri oyuna bakınca rakibi genellikle kendi yarısında hapsettikleri ve özellikle ikinci yarıda oyundan düşmelere bağlı olarak gol attıkları gözüküyor. Tabii atakların çoğu kanatlardan geldiği için iki kanadın da etkin işlemesi Beşiktaş adına önemli.

Galatasaray ise oyunu genellikle uzun oynamaktan yana değil. O da rakibi gibi kanatları ağırlıklı kullansa da ortadan da tehlikeli ataklar geliştirebiliyor. Ayrıca forvet hattındaki başarılı golcüleri sayesinde 90 dakika içinde istediği golleri de buluyor.

BONUS: 600TL'YE KADAR 150%
Şimdi Oyna

Fatih Terim Beşiktaş maçını kazanmak adına orta sahada büyük bir pres mücadelesi verilmesini isteyecektir. Ayrıca kanatlardan yapılacak atakların da kesilmesi için bu noktalara ilave tedbir alacaktır. Hızlı ataklar adına yine orta saha Terim’in oyun planında önemli yer teşkil edecektir.

Şenol Güneş ise oyuncularının rakibin ayağından top almaları üzerine önem verecektir. Özellikle Galatasaray atağa çıkacağı zaman kapılan toplar Beşiktaş’a gol olarak dönebilir. Bu noktada her iki kanadın da oyun planında yeri önemli olacaktır.

Şayet Beşiktaş yeniden yapılandırdığı defans hattını iyi oturtabilirse bu sene de rakiplerini zorlar. Galatasaray için ise orta saha en önemli mevki.