Karadenizlilerin Mücadelesi

Beşiktaş ile Trabzonspor'un ligin gidişatını ve pua tabosunu etkileyecek karşılaşmasında defans oyuncularına büyük bir görev düşecek.

İkisi de Trabzonspor’da başarılara imza atmış, ikisi de Trabzon halkı tarafından çok sevilen Şenol Güneş ile Ünal Karaman’ın karşı karşıya geleceği maç lig içinde önem taşıyor. İlk devrenin en kritik maçlarından biri olan Beşiktaş ile Trabzonspor mücadelesinde 90 dakika sonunda çıkacak sonuç puan tablosu açısından da önem arz edecektir.

Trabzonspor’un gelecek sezon Avrupa’da boy gösterebilmesi adına ligi ilk dört içinde bitirmesi şart. Bu noktada Beşiktaş karşılaşması da diğer bütün lig karşılaşmaları ile aynı öneme sahip. Diğer yandan Beşiktaş gibi bir ekibi evinde mağlup etmenin vereceği moral dopingi pek de kolay bulunmaz.

Beşiktaş adına ise özellikle deplasmanda kendisini zorlayacak bir takımı evinde yenmenin artıları var. Bunlardan biri üç puan diğer rakiplerinin Trabzonspor ile mücadelelerinde olası tökezlemeleri halinde kendilerine geçecek olan avantaj.

BONUS: 500TL'YE KADAR 100%
Şimdi Oyna

Seyircinin büyük ilgi göstermesi beklenen karşılaşma özellikle Trabzonspor’un yeni oyuncuları açısından zorlu olacaktır. Zira Trabzonspor bu yıl ilk devrede önemli maçların çoğunu evinde oynayacak. Bir anlamda Beşiktaş mücadelesi onların derbi anlamında rakip sahada ilk karşılaşması. Bu yüzden seyirci baskısına nasıl cevap verecekleri, oyunun gidişatına da etki edebilir.

Beşiktaş rakibini yine kanatlardan yapacağı hızlı ataklar ile geçmeye çalışacaktır. Kanat atakları dışında kornerler ve serbest vuruşlar da siyah beyazlılar adına önemli. Trabzonspor ise forvet hattında büyük ihtimalle Burak Yılmaz’ı tek bırakıp top ayaklarına geldiği zaman hızlıca atağa çıkmaya ya da golcü oyuncularına aşırtma top çıkarmaya bakacaktır.

Beşiktaş’ın Trabzonspor’a göre daha avantajlı olacağı Beşiktaş Trabzonspor maçının kaderini ise defans oyuncuları belirler.