Hocaların Savaşı

Dünyanın sayılı derbilerinden biri olan Galatasaray ile Fenerbahçe maçı bu yıl da yine heyecan dolu.

Süper Lig’in isminin bu sezon Fenerbahçe ile özdeşleşen Lefter Küçükandonyanis olması sarı lacivertliler için ayrı bir anlam teşkil ediyor. Yeni başkanları, yeni hocaları ve gençlerden kurulu yeni kadrosu ile Fenerbahçe bu sezonu şampiyon tamamlamak ve kendileri ile özdeşleşen sezon sonunda kupayı müzelerine götürmek peşinde.

Galatasaray ise geçen yıl Fatih Terim ile kazanılan şampiyonluğu bu sene de elde edip eski günlerdeki gibi hem Avrupa’da hem de Türkiye’de başarılara doymak istiyor. Galatasaray geçen sezondan beri oturmuş bir kadroya sahip olmanın avantajına sahip. Oyuncuların çoğu birbirini artık iyi derece de tanıyor. Yeni gelen transferler ise kısa sürede takıma uyum sağlıyor.

Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki mücadele bu yıl her sene olduğu gibi sadece bir lig maçından ya da kazananın alacağı üç puandan ibaret değil. Hangi takım kazanırsa taraftarlarına sezonun ilk yarısı için de büyük bir hediye vermiş olacak. Ayrıca 20 yıla yakın süredir Kadıköy’de rakibine karşı galibiyet alamayan Galatasaray adına her iki maçı da kazanmak tarihsel bir öneme de işaret ediyor.

BONUS: 600TL'YE KADAR 100%
Şimdi Oyna

Bu sezon ilk maçta her iki takım da atak oyuna yönelecektir. Şayet Philip Cocu istediği gibi takım savunmasını oturtabilir ve oyuncularının kondisyonunu bu oyun planının gerektirdiği ölçüde yukarı çekerse büyük bir aşama kaydeder. Zira Galatasaray her ne kadar hücumlarda başarılı olsa da kaptırılan toplarda ve rakip ataklarında geriye dönmek zor oluyor.

Tabii, Fatih Terim faktörü ve soyunma odasında verdiği güçlü motivasyon da unutulmamalı. Cocu maçı kazanmak istiyorsa ikinci yarıya çok dikkat etmeli.