Hamsi Kanarya Avında

Trabzon'da oynanacak maçta ev sahibi Trabzonspor rakibi Fenerbahçe'yi tek farkla da olsa mağlup etmek istiyor.

Uzun yıllardır istediği başarıyı yakalayamayan Trabzonspor için bu sezon en azından ligi ilk dört içinde bitirmek önemli. Ancak bordo mavililer bir de Fenerbahçe gibi yıldızlarının bir türlü barışmadığı ekipleri Trabzon’dan eli boş göndermek istiyor.

Ünal Karaman ile Philip Cocu’nun oyun taktikleri birbirine benziyor. İki hoca da gençlere önem veriyor ve takım oyunu istiyor. Fenerbahçe geçirdiği hazırlık süresinde bu taktiğin gereklerini yerine getirme adına büyük bir başarı elde etti. Ayrıca hocaların neden genç oyunculardan yana haklarını kullandıkları da özellikle ikinci yarıda yaşları ilerleyen futbolcuların oyundan düşmesiyle anlaşıldı.

Vefa yılı yaşanan Trabzonspor’da oyuncuların ayrı bir hırsla maça çıkacakları kesin. Diğer yandan Fenerbahçe ise hem Lefter Küçükandonyanis sezonunu şampiyon kapamak istiyor hem de başarıya aç genç oyuncuları kendilerini gösterme peşinde. Bu noktada Trabzonsporlu futbolcuların tıpkı Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir gibi yenilgiyi hayatın sonu gibi düşünüp, ona göre motive olması şart.

BONUS: 700TL'YE KADAR 200%
Şimdi Oyna

Transfer dönemi henüz kapanmadığı ve her iki ekibin de kimi bilinen oyuncuları kadrolarına katmaya çalıştığı bugünlerde maçın nasıl geçeceğini söylemek zor. Yine de şu an Fenerbahçe’nin Trabzonspor’a kıyasla daha iyi bir görüntü çizdiği söylenebilir. Ancak Trabzonspor’un sakatlıklar yüzünden takımdan ayrı çalışan oyuncularının geri dönüşleri pek çok dengeyi değiştirecektir.

Trabzonspor ile Fenerbahçe arasındaki maç adına en önemli nokta ise geri dönüşleri hızlı yapıp, aynı hızda atağa çıkmak olacaktır. Bunu yerine getiren ve ilk 30 dakikadan sonra oyundan düşmeyen ekip galibiyete daha yakın olur. Tabii son tahlilde gol de lazım.