Fenerbahçe Beşiktaş’a Kilitlendi

Son yıllarda rakip takımların Kadıköy’deki maçlarda rahat bir havada oynamasından zorlanan Fenerbahçe Beşiktaş’ı yenerek mesaj vermek istiyor.

Türk futbolunda son 25 yıla bakıldığı zaman Fenerbahçe’de Ali Koç’un başkanlığa seçilmesinin oldukça farklı bir yeri olduğu görülecektir. Koç’un yönetimin başına geçmesinin ardından yeni bir futbol anlayışı getirmeye çalıştığı sarı lacivertliler özellikle gençleşme ve mali disiplin konusunda dikkat çekiyor.

İyi bir hazırlık dönemi geçiren ve kadrosunu oldukça gençleştiren Fenerbahçe’de teknik direktör Cocu’nun oyun tarzı da yerleşti. Özellikle ilk 30 dakika rakibe sağlam markaj yapan ancak fırsatını buldukça atağa kalkan Fenerbahçe’nin şu an için sorunları top kayıpları, ilk yarım saatten sonra düşen tempo ve forvet sıkıntısı. Yine de ilerleyen zaman içinde Fenerbahçe’nin bunların üstesinden gelmesi bekleniyor.

Beşiktaş cephesinde ise Şenol Güneş yönetiminde üçüncü defa şampiyonluk hedefleri yapılıyor. Takımın defans kadrosu büyük oranda değişirken lig maçları dışında Avrupa’da da başarıların devamı planlanıyor. Sattığı oyuncular ile elini rahatlatan Beşiktaş transfer çalışmalarında da istediği noktalara, genellikle istediği oyuncuları almayı başardı.

BONUS: 900TL'YE KADAR 100%
Şimdi Oyna

Fenerbahçe maçlarının özellikle Kadıköy’de oynananların ayrı bir anlamının olduğu siyah beyazlılar, bu sezon ezeli rakibi karşısında ilk maçta deplasmanda olacak. Fenerbahçe’yi Kadıköy’de yenmenin anlamını bilen Beşiktaş için maç sadece 3 puanın ötesinde bir anlam taşıyor. Üstelik ilk maçta alınacak galibiyet ikinci devrede Vodafone’da oynanacak maça büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Şenol Güneş bu maçı kazanmak için ağırlığı kanatlara verecektir. Fenerbahçe defansı şayet rakibin hızlı ataklarını kesebilirse büyük avantaj elde eder. Beşiktaş’ın artısı deneyimli oyuncuları. Fenerbahçe ise gençlerine güveniyor. Ancak maçı kazandıracak kritik hamleler yine yedek kulübesinden gelecektir.