Boks Dünyasının Beklediği Karşılaşmalar

Boks dünyası Mayweather vs Pacquiao ile Wider vs Fury arasında oynanacak dövüşleri konuşuyor...

Dövüş sporlarına ilgi duyanlar geçen hafta McGregor ile Habip arasında gerçekleşen UFC karşılaşması ile uzun zamandır bekledikleri bir maçı izlediler. Şimdi ise takvimlerde 1 Aralık işaretlenmiş durumda. 5 yılı aşkın zamandır konuşulan ancak bir türlü gerçekleşmeyen Deontay Wilder ile Tyson Fury arasındaki ağırsıklet unvan maçı yapılacak.

İki boksör ilk olarak Nisan 2013 tarihinde karşılaşmak için konuşmuş ancak önceden yapılan maç sözleşmeleri ve Fury’nin yaşadığı sakatlıklar, sonrasında da kokain testinde pozitif çıkmasıyla başlayan sıkıntılar dövüşün yapılmasını engellenmişti.

Fury bir süre uzak kaldığı ringlere iki buçuk sene sonunda döndü. Bu sırada Deontay Wilder da ağırsıklet şampiyonluğunu elde etti. Şimdi ikili arasında 1 Aralık’ta Los Angeles’ta Staples Center’da unvan maçı yapılacak.

Uzun süre ringlerden ayrı kalan Fury’nin nasıl bir dönüş yapacağı merak konusu. Özellikle eski şampiyonunun yeniden unvanı almak istediği biliniyor. Wilder adına ise yıllardır diş bilediği ancak bir türlü ringde karşılaşamadığı hasmını şimdi karşısında bulacak. Üstelik koruması gereken bir unvan var.

Şu an için görünen Wilder’ın unvanı koruyacağı şekilde. Ne var ki Fury eski günlerine dönüş yapmak istiyor ve iki buçuk yıllık aranın ardından Sefer Seferi ile yaptığı maçta sıkı çalıştığını da herkese gösterdi. Fakat, Wilder’ın yine de Fury’den teknik ve kondisyon açısından üstte olduğu çoğunluğun görüşü.

BONUS: 600TL'YE KADAR 100%
Şimdi Oyna

Boks dünyasında merak edilen bir diğer karşılaşma ise eski şampiyon Floyd Mayweather ile siyasete atılmasına karşın dövüşmeyi bırakmayan Manny Pacquiao arasında yapılacak. Dünyanın en zengin sporcularından olan Mayweather son olarak UFC dövüşçüsü McGregor ile gösteri maçı yapmış ve 300 milyon dolar kazanmıştı. Profesyonel yaşamında çıktığı 50 maçı da kazanan Mayweather şimdi Filipinli boksör ve siyasetçi Manny Pacquiao ile yine bir gösteri maçı yapacak.

Mayweather ile Pacquiao 2015’te karşılaşmış ve dövüşü oy birliği ile Mayweather kazanmıştı. Yüzyılın Dövüşü olarak adlandırılan maç öncesi Mayweather beş, Pacquiao ise sekiz alanda şampiyonluğa sahipti. Oldukça sert geçen maçta Mayweather rakibine karşı oldukça iyi bir performans sergilemişti. Pacquiao rakibini ne zaman iplere sıkıştırsa Mayweather ustaca kurtulmuş ve beklenmedik çıkışları ile Pacquiao’a zor anlar yaşatmıştı.

Filipinler’de senatör olan ve 2020 yılında Başkan Rodrigo Duterte yerine başkan seçilmesi beklenen Pacquiao boks tarihinde kimsenin daha önce beceremediği başarılara sahip. Artık izleyici başına para kazanılan dövüşler yapan Pacquiao’nın Mayweather ile Aralık ayında dövüşmesi planlanıyordu ancak iki boksörün önceden hazırlanmış dövüş kontratları göz önüne alındığı zaman maçın en iyi ihtimalle 2019 ilkbaharında yapılabileceği görünüyor.