Premier Lig’de Arsenal - Chelsea heyecanı

İkinci sıradaki yerini korumak isteyen Chelsea, Arsenal deplasmanından üç puan almak istiyor.
Arsenal v Chelsea
January 03,2018
22:45

İngiltere’de şampiyonluk ihtimalini canlı tutmak için Chelsea ile Manchester United arasında kıyasıya bir rekabet var. Manchester City’nin puan kaybını bekleyen iki ekip, oynadıkları her maçı kazanmaya çalışıyor. İngiltere’de puan cetvelindeki ilk dört takım sonraki sezon Şampiyonlar Ligi’ne gittiği ve şu anda ilk dörtte bulunan ekiplerin geri kalan takımlarla puan farkı arttığı için Şampiyonlar Ligi çekişmesi biraz azalmış durumda.

Manchester United’ın son dört haftada üç beraberlik alması sonrasında ikinciliğe çıkan Chelsea bu durumu korumak istiyor. Bunun için de her maçı kazanması şart. Çünkü Manchester United her ne kadar puan kaybına uğramış olsa da iki ekip arasındaki puan farkı bir. Yani Chelsea’nin berabere kaldığı bir haftada Manchester United’ın galibiyet alması mavi beyazlıları yeniden üçüncü sıraya düşürür.

Chelsea bu hafta ikinciliği korumak için Arsenal deplasmanına gidiyor. Son dönemde aldığı beraberlikler sonrasında Avrupa şansını zora sokan Arsenal için artık beraberlik ve mağlubiyet kabul edilemeyecek skorlar. Ne var ki rakip Chelsea gibi güçlü bir takım olunca tüm gücünü de sahaya yansıtmak gerekiyor.

BONUS: 600TL'YE KADAR 150%
Şimdi Oyna

Türkiye’nin en güvenilir ve eğlenceli sitelerinden Betboo’nun Arsenal – Chelsea maçına yönelik oranları üzerinden bir analiz yapacak olursak;

  • Her iki ekibin de maçı kazanma ihtimali yüksek. Ancak Betboo’nun maç sonucu oranlarına bakacak olursak Chelsea’nin galip gelme ihtimalinin Arsenal’e göre biraz daha fazla olduğunu görüyoruz. Arsenal’in galibiyet oranı 2,875 iken Chelsea’nin galibiyet oranı 2,50. Beraberlik ise 3,40 oranına sahip. İlk 45 dakikanın sonunda karşılaşmanın berabere bitmesine yönelik belirlenen oran 2,15. Arsenal’in ilk yarıyı galip bitirme oranı 3,25 iken Chelsea’nin ilk yarıyı galip bitirme oranı 2,95.
  • Her iki ekibin de gol atma konusundaki becerisi biliniyor. Karşılaşma sonuna kadar iki ekibin de gol atmasına yönelik oran 1,571. Bunun tersi ise 2,27 orana sahip. Karşılaşma sonunda 2,5 üstü gol olur bahsi oynamak isteyenlere sunulan oran 1,727 iken 2,5 altı oranı 2,075. Diğer yandan 1,5 üstü 1,25 orana sahipken 1,5 altı 4,00 oranında. 3,5 üstü olur diyenlere ise 2,75 oran sunuluyor.
  • Arsenal – Chelsea mücadelesinin doksan dakika sonucuna ilişkin Betboo oranları da oldukça güzel. En düşük oran 1-1 beraberliğe ait ve 6,50. Golsüz beraberliğin oranı ise 8,50. Arsenal bu karşılaşmadan 1-0 galip ayrılır diyenler 10,00; 2-1 kazanır diyenler ise 9,50 oran bulacaklardır. Chelsea’nin 0-1 galibiyeti ise 9,00 orana sahipken 1-2’in karşılığı 8,75.

Betboo’nun Arsenal ile Chelsea arasındaki maça yönelik oranlarına bakılınca Chelsea’nin az farkla da olsa öne çıktığını görüyoruz. Maç her ne kadar Chelsea galibiyeti ile biter gibi görünse de gollü beraberlik de yüksek ihtimallerden biri. Tabii bütün bu oranların istatistiklere dayandığı ve analizimizin de oranlar üzerinden olduğunu hatırlatmakta yarar var. Yoksa kimse maç bitmeden sonucunu bilemez!

Bahis yap -