Kazanan Kupayı Alır

Dünya Kupası’nda kalan ekipler arasındaki en güçlü ikisi olarak gösterilen Fransa ile Belçika yarı finalde kozlarını paylaşacak.
Fransa v Belçika
Temmuz 10,2018
21:00

Her ne kadar bu yıl Dünya Kupası öncesi Almanya, İspanya ve Brezilya kupanın en güçlü favorileri gibi görünseler de Fransa ve Belçika gibi yıllardır giderek daha iyi bir noktaya gelen takımlara da dikkat çekiliyordu. Didier Deschamps’ın Rusya’ya gidecek Fransa Milli Takımı’nı belirlerken eski yıldızlara değil yenilere yer vermesi oldukça önemli bir hareketti. Ve Deschamps bu kararının ne derece doğru olduğunu takımının aldığı sonuçlar ile herkese gösterdi.

Son Dünya Kupası’nda umduğunu bulamayan ancak bu sefer elemelerden itibaren oldukça iyi bir performans ortaya koyan Belçika şu ana kadar hiç yenilgi yüzü görmedi. Son olarak Brezilya maçında da hem top saklama hem kontra atak hem de savunma açısından ne derece iyi olduklarını herkese gösterdiler. Oldukça iyi bir kadroya sahip kırmızı şeytanlar bu sefer finale isimlerini yazdırmak istiyor.

Belçika ile Fransa arasındaki yarı final maçının Hırvatistan – İngiltere mücadelesine kıyasla daha zorlu geçeceği aşikar. Ayrıca bu maçı kazananın finalde de galip gelme ihtimali oldukça yüksek. Final değerindeki bu yarı final maçında şimdilik Fransa avantajlı görünse de Belçika’nın sürprizler yapan bir takım olduğunu akılda tutmak gerek.

BONUS: 500TL'YE KADAR 100%
Şimdi Oyna

Türkiye’nin en eski ve güvenilir sitelerinden Bets10’un Fransa ile Belçika arasındaki Dünya Kupası yarı final maçına dair verdiği oranlar üzerinden bir analiz yapacak olursak;

  • Bu önemli mücadelede Fransa favori durumda. Bets10 Fransa’nın galibiyetine 2,55 oran verirken beraberlik oranı 3,25; Belçika’nın galibiyet oranı ise 3,10. İlk 45 dakikayı Fransa önde kapatırsa oran 3,15 oluyor. İlk yarının berabere bitmesine 1,99 oran belirlenmiş. Belçika’nın ise soyunma odasına önde gitmesinin oranı 3,70.
  • Tur atlama açısından bakarsak Bets10 Fransa’nın finale çıkmasına 1,75; Belçika’nın finalist olmasına ise 2,08 oran veriyor.
  • Her iki ekibin de gol atması beklense de maç sonunda farklı bir skor olacağını kimse düşünmüyor. Toplam gol sayısının 2,5 üstü olmasının oranı 2,15 iken 2,5 altının oranı 1,73. Bets10 3,5 üstü için 3,90 oran belirlerken 1,5 altına yönelik olarak da 3,05 oranı uygun görmüş. Karşılıklı gol olmasının oranı 1,78 iken tam tersi 2,03 orana sahip.
  • Skor açısından Fransa’nın 1-0 galibiyeti 7,00; 2-1 galibiyeti 8,25 oranında. 2-0 galibiyete ise 10,50 oranı uygun görülmüş. Bets10 golsüz beraberliğe 7,75 oran verirken 1-1 için de 5,55 oranı uygun bulmuş. Belçika’nın 0-1 galibiyet oranı 8,10 iken 1-2 galibiyetinin oranı da 9,00.

Fransa ile Belçika arasındaki mücadeleye ilişkin Bets10’un verdiği oranlara bakılınca Fransa’nın favori olmasına karşılık her iki takımın da final için yakın şansının bulunduğu anlaşılıyor.

Bahis yap -