City Dortmund’a Karşı

UEFA Uluslararası Şampiyonlar Kupası’nda Manchester City ilk maçta Borussia Dortmund ile mücadele edecek.
Manchester City v Borussia Dortmund
Temmuz 20,2018
04:05

Dünya Kupası büyük bir heyecanın ardından sona erdi. Şimdi hem yerel liglerin hem de Avrupa kupalarının başlaması bekleniyor. Ancak daha öncesinde geçen yıl olduğu gibi UEFA Uluslararası Şampiyonlar Kupası. Bu seferki kupada ilk maç Manchester City ile Borussia Dortmund arasında oynanacak.

Geçen yıl Premier Lig’de fırtına gibi esen ve haftalar öncesinden şampiyonluğunu ilan eden Manchester City bu yıl da hem lig hem de Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu istiyor. Bu noktada Borussia Dortmund karşısında alınacak galibiyet de sezonun moralle başlaması açısından oldukça önemli. Tabii takımın eksiklerinin görülmesi ve futbolcuların hangi seviyede olduğunun anlaşılmasına da yardımcı olacaktır.

Bundesliga’da Bayern Münih’in gerisinde kalan ve özellikle sezon ortası ile sonunda yaşadığı puan kayıpları nedeniyle Şampiyonlar Ligi’ne katılma hakkını son anda yakalayan Borussia Dortmund daha büyük başarılar istiyor. Her ne kadar Avrupa’da başarı peşinde koşsalar da öncelikleri Bundesliga’yı şampiyon tamamlamak. Hem ligdeki hem de Şampiyonlar Ligi’ndeki karşılaşmalar öncesinde UEFA Uluslararası Şampiyonlar Kupası Borussia Dortmund için de büyük anlam ifade ediyor.

BONUS: 900TL'YE KADAR 100%
Şimdi Oyna

Para yatırma ve çekme yöntemlerinin kolaylığı ile bilinen Superbetin’in Manchester City ile Borussia Dortmund arasındaki UEFA Uluslararası Şampiyonlar Kupası maçına yönelik oranlarından bir analiz yapacak olursak;

  • Maçın ortada geçmesi beklense de Borussia Dortmund çok az farkla favori durumunda. Superbetin Borussia Dortmund’ın galibiyetine 2,45 oran verirken Manchester City’nin galibiyet oranı da 2,70. Beraberliğin oranı ise 3,60. İlk 45 dakikanın beraberlik bitmesinin oranı ise 2,25. Diğer yandan ilk devreyi Manchester City’nin önde kapamasına 3,05; Borussia Dortmund’ın soyunma odasına önde gitmesine ise 2,90 oran uygun görülmüş.
  • Karşılaşmada karşılıklı gol beklense de skorun farklı olması beklenmiyor. Karşılıklı gol ihtimaline 1,52 oran verilirken tam tersinin oranı 2,40. Superbetin toplam gol sayısının 2,5 üstü olmasına 1,57 oran belirlemişken 2,5 altının oranı da 2,25. Maçın 3,5 üstü bitmesine 2,45; 1,5 altı görünmesine de 4,50 oran uygun görülmüş.
  • Skor açısından verilen oranlara bakılınca maçın zorluk derecesi daha iyi anlaşılıyor. Borussia Dortmund’ın 0-1 üstünlüğü 11,50; 2-1 galibiyeti ise 10,00 oranında. Superbetin golsüz beraberliğe 13,00; 1-1’e ise 7,25 oran vermiş. Manchester City’nin 1-0 galibiyet oranı da 12,75. Manchester City’nin 2-1 galibiyet oranı da Borussia Dortmund için verilen orana oldukça yakın 11,00.

Sezon öncesi önemli karşılaşmalardan biri olacak olan Manchester City - Borussia Dortmund maçı için Superbetin Alman ekibini daha önde görüyor. Maçın 1-1 bitme olasılığı yüksek olsa da Borussia Dortmund’ın 1-2 galibiyet ihtimalini de yabana atmamak gerek.

Bahis yap -